НовиниНовини Уряду України

Інформаційний дайджест новин Кабінету Міністрів України за 4 січня 2021 року

Документом визначено правила сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, а також порядок видачі сертифіката, його дубліката та форму.

З 1 січня 2021 року набирає чинності Закон України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». Впровадження есистеми МЗВ (моніторингу, звітності та верифікації) дозволить Україні забезпчити торгівлю квотами на парникові викиди.

Станом на 01.01.2021 на рахунках Держказначейства рекордна сума коштів за останні 10 років – 70,7 млрд грн (на ЄКР 12 млрд грн та на рахунках в іноземній валюті 58,7 млрд грн). І це при тому, що 2020-й був кризовим роком у всьому світі через пандемію коронавірусу.

За п’ять місяців роботи програмних реєстраторів розрахункових операцій (станом на 1 січня 2021 року) 6,6 тис. суб’єктів господарювання зареєстрували 61,1 тис. ПРРО та передали для реєстрації до фіскального серверу ДПС більше 112 млн документів.

Від моменту старту Програми «Доступні кредити 5-7-9%» уповноважені банки вже видали 7575 позик на загальну суму в 17,4 мільярда гривень.

З 1 січня 2021 року набула чинності Угода про про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Канадою та Україною.
Відтепер українські та канадські продюсери за умови спільного виробництва можуть претендувати на бюджетну підтримку, податкові пільги та знижки при дистрибуції в обох країнах.

З початку запровадження дозвільної системи у сфері ввезення в Україну книг походженням з держави-агресора у 2017-2019 роках та IVкварталі 2020 року Держкомтелерадіо видано дозволи на ввезення понад 31 тис. найменувань видавничої продукції, серед якої переважають класична та дитяча література, світові бестселери.

Протягом 2020 року через центри зайнятості було реалізовано два урядові проекти щодо надання фінансової підтримки бізнесу на період карантинних обмежень. Завдяки отриманій допомозі роботодавцям вдалося зберегти понад 500 тисяч робочих місць.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 4 січня в Україні зафіксовано 4158 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 170, медпрацівників – 163). Кількість активних хворих становить 325766 осіб.

Докладніше можна прочитати на Урядовому порталі www.kmu.gov.ua та сторінках Кабінету Міністрів України у соціальних мережах