МедицинаНовиниНовини Обухівщини

Інформація щодо захворюваності на COVID-19 в Обухівському районі

Станом на 12 годину 28.10.2020 в Обухівському районі з підозрою на COVID-19 виявлено 1961 осіб, знятий діагноз у 154 осіб. Лабораторно підтверджений діагноз у 1807 осіб в т.ч. – Козин – 141, м. Українка – 269, в м. Обухові – 1057, с. Підгірці – 20, в с. Романків – 33, с. Креничі – 1, с. Ст. Безрадичі – 16, с.Нові Безрадичі – 13, с. В. Дмитровичі – 10, с. Нещерів – 19, с. Григорівка – 30, с. Гусачівка – 19, с. Деревяна – 9, с. Долина – 2, с. Красне 1 – 15, с. Перше Травня – 6, с. Копачів – 3 с. М. Вільшанка – 4, с. Степок – 1, с. Германівка – 28, с. Красна Слобідка – 13, с. Семенівка – 4, с. Деремезна – 4, с. Перегонівка – 2, с. Матяшівка – 17, с. Трипілля – 43, с. Халеп’я – 5, с. Витачів – 2, с. Жуківці – 8, с. Веремя – 1, с. Щербанівка – 2.

Із них 1110 осіб одужало.

Померло 20 осіб. Всі вони мали хронічні захворювання, клінічний перебіг яких ускладнив COVID-19. Це хронічний алкоголізм, цукровий діабет, онкологічні захворювання та захворювання серцево-судинної системи.

Серед медпрацівників захворіло – 131 особа  в т.ч. – 33 лікаря. Одужало – 83 медпрацівника, із них-23 лікаря.

На 28.10.20р в Україні захворіло на COVID-19 – 363075  осіб із них померло 6755 осіб. Відсоток смертності складає 1,9%. В Обухівському районі захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом  1807 осіб із них померло 20 осіб. Відсоток смертності складає 1,1%.

На даний час виявлено 375 контактних осіб, які знаходяться на самоізоляції в домашніх умовах під спостереженням лікарів.

За тиждень з 21.10.по 28.10.2020р захворіло – 293 особи, одужало – 163,померло – 3 особи. Медпрацівників за тиждень захворіло – 21 особа.

Тенденція поширення COVID-19 в Україні як і в більшості країн світу погіршується.

По прогнозам ВООЗ в жовтні-листопаді Україна вийде на рівень 9-15 тис. нових  захворілих коронавірусом на добу.

Критичним для медичної системи України стане коли на добу буде більше 9,5 тис. інфікованих. При цьому не виключена можливість введення більш жорсткого карантину.

Росте і рівень смертності. На категорію громадян похилого віку припадає 80-85% всіх летальних випадків.

При аналізі 20 смертельних випадків в Обухівському районі та м. Обухові установлено, що причиною летальних наслідків була двобічна не госпітальна полі-сегментарна пневмонія, гостра серцево-легенева недостатність, сатурація (насичення крові киснем) складала 40-70% при нормі не менше 94%. Хворі чекали результатів ПЛР до 7-10 днів при цьому процес ураження легень поширювався і спеціалізована медична допомога з підключенням до апарату ШВЛ,згідно протоколу, надавалась із запізненням.

При ураженні легень єдиний спосіб спасти людське життя це штучна вентиляція легень шляхом подачі кисню. Згідно даних МОЗ із 52 тис. ліжок для хворих COVID-19 лише 17 тисяч забезпечені подачею кисню. Але і запаси кисню закінчуються.

Проблема ускладнюється, ще й тим ,що нас чекає сезонний ріст захворюваності на грип при якому також головним ускладненням є пневмонія. Якщо справа дійде до епідемії грипу, то летальність може різко зрости.

ВООЗ прогнозує що в сезон захворюваності на грип 2020-2021 рр. в північній півкулі буде циркулювати зразу чотири штами грипу: два А та два В. При появі в аптечній мережі полівалентної вакцини проти грипу бажано привитись всім, особливо людям групи ризику (особам пенсійного віку 60 +, хронічним хворим, медичним працівникам, вчителям, працівникам торгівлі, поліцейським та іншим особам, які щоденно контактують з людьми).

Коронавірусне захворювання і грип є респіраторно – вірусними інфекціями. Методи профілактики ідентичні, це дотримання санітарно – епідеміологічних правил:

1.Дотримуватись соціальної дистанції в 1,5-2 метри.

2.Уникати місць великого скупчення людей.

3.Не контактувати з хворими на грип та  COVID-19.

4.Часто мити руки, особливо після поїздки в транспорті, при повернені з роботи чи з магазину.

5.Носити захисні маски чи респіратори з обов’язковим прикриттям носа та рота.

6.Проводити дезінфекцію та провітрювання в приміщеннях.

7.Одягатись по сезону, уникати переохолодження.

8.Якісно харчуватись та не перевтомлюватись. Спати не менше 7-9 годин на добу.

9.Укріплювати імунітет шляхом прийняття вітамінів С, Д-3 , мікроелементу цинку.