МедицинаНовиниНовини Обухівщини

Інформація про стан захворюваності на коронавірусну інфекцію в Обухівському районі станом на 20.10.2020

Станом на 12 годину 20.10.2020 в Обухівському районі з підозрою на COVID-19 виявлено 1650 осіб, знятий діагноз у 154 осіб. Лабораторно підтверджений діагноз у 1496 осіб в т.ч.: смт. Козин – 128, в с. Романків – 33, в м. Українка – 214, в м. Обухові – 857, в с. Красна Слобідка – 13, с. Нещерів – 16, с. Германівка – 27, с. Долина – 2, с. Деремезна – 4, с. Красне Перше – 13, с. Григорівка – 24, с. Матяшівка – 16, с. Перше Травня – 6, с. Халепя – 3, с. Жуківці – 5, с. Гусачівка – 18, с. Трипілля – 37, с. Старі Безрадичі – 15, с. Витачів – 2, с. Степок – 1, с. Перегонівка – 2, с. Деревяна – 9, с. Копачів – 2, с. Великі Дмитровичі – 6, с. Підгірці – 16, с. Мала Вільшанка – 3, с. Нові Безрадичі – 11, с. Веремя – 1, с. Семенівка – 3, с. Щербанівка – 1.

Із них 921 особа одужала: в смт. Козин – 95, в с. Романків – 16, м. Українка – 131, в м. Обухів – 526, в с. Германівка – 12, в с. Деремезна – 3, Красне Перше – 11, в с. Нещерів – 12, в с. Перше Травня – 2, с. Матяшівка – 14, с. Долина – 2, с. Григорівка – 18, с. Трипілля – 10, с. Халепя – 2, с. Гусачівка – 12, с. Жуківці – 3, с. Красна Слобідка – 8, с. Старі Безрадичі – 9, с. Витачів – 2, с. Дерев’яна – 7, с. Степок – 1, с. Перегонівка – 2, с. Великі Дмитровичі – 2, с. Підгірці – 6, с. Копачів – 2, с. Мала Вільшанка – 1, с. Нові Безрадичі – 5, с. Семенівка – 1, с. Веремя – 1.

Померло 17 осіб (м. Українка – 1, м. Обухів – 14, с. Трипілля – 1, с. Германівка – 1). Всі вони мали хронічні захворювання, клінічний перебіг яких ускладнив COVID-19. Це хронічний алкоголізм, цукровий діабет, онкологічні захворювання та захворювання серцево-судинної системи.

Серед медпрацівників захворіло 100 осіб, в т.ч. – 25 лікарів. Одужало – 71 медпрацівник, із них 17 лікарів.

На 20.10.2020 в Україні захворіло на COVID-19 – 304 000 осіб із них померло 5673 особи. Відсоток смертності складає 1,9%. В Обухівському районі захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом 1496 осіб із них померло 17 осіб. Відсоток смертності складає 1,1%.

Виявлено 2567 контактні особи, які знаходяться на самоізоляції в домашніх умовах під спостереженням лікарів.

За два тижні з 06.10.2020 по 20.10.2020 захворіло 406 осіб, одужало 216, померло 8 осіб. Медпрацівників за два тижні захворіло 17 осіб.

Важливо не тільки лікувати, а і попередити захворювання. Великий хірург Пирогов М. І. стверджував, що «Майбутнє належить медицині профілактичній».

Предметом медицини профілактичної є турбота про громадське здоров’я. Хворобу простіше і дешевше попередити ніж лікувати. По відношенню до інфекційних захворювань дане твердження справедливе як ніколи.

Існує три способи боротьби з інфекційним захворюванням в тому числі вірусної етіології.

Попереджувальні заходи:

• Створення колективного імунітету шляхом використання вакцин.
  • Дотримання протиепідемічних заходів.

Лікувальні заходи:

• використання антивірусних препаратів.

На даний час вакцини проти COVID-19 знаходиться в стадії розробки на останній третій фазі клінічних випробувань. МОЗ веде перемови про підписання відповідних угод про закупівлю вакцини із фармкомпаніями США (Moderna, Johnson&Johnson, Pfizer), Китаю (Sinovac), англо-шведською фармкомпаніею AstraZeneca. Питання поставок в Україну російської вакцини «Спутнік V» залишається відкритим, так як вона не пройшла третій етап клінічних випробувань.

З антивірусних препаратів в якості експериментального застосування дозволений препарат Ремдесивір, який розроблений був для лікування лихоманки Ебола. В тяжких випадках COVID-19 призначають гормональний препарат Дексаметазон. Введення плазми крові з антитілами до короновірусу від перехворівших (реконвалесцентів) в країні не застосовується.

Інші високоефективні противірусні препарати проти короновірусу SARS-COV-2 знаходяться в стадії розробки.

Якщо хворому на COVID-19 буде зроблений за 2-3 дні ПЛР тест і він без затримки потрапить в стаціонар, то це ще не факт, що медична допомога буде надана в повному об’ємі і з бажаним результатом.

Залишається єдиним, що можна протиставити неконтрольованому поширенню COVID-19 з метою призупинення швидкого розвитку епідемії, це карантинні заходи, які показали свою ефективність навесні. Оптимально виглядає адаптивний карантин, який уряд продовжив до 31 грудня2020 року.

Підприємствам рекомендовано запровадити позмінний графік для працівників, або перейти на дистанційну роботу. Спортивні змагання дозволяється проводи без глядачів. По новому будуть визначатись карантинні зони. До червоної зони потрапляють населені пункти, в яких упродовж 14 днів діагноз «COVID-19» буде поставлений більш ніж у 320 людей на 100 тисяч населення.

Ресторани повинні працювати лише до 22:00. Міністерство освіти і науки рекомендувало школам піти на канікули з 15 по 30 жовтня, а закладам вищої освіти на місяць запровадити дистанційну форму навчання. Дитячі дошкільні заклади повинні працювати. Заборона перевезення пасажирів різними видами транспорту недоцільна, так як люди повинні своєчасно добиратись до місць роботи.

Планується розгорнути інфекційні госпіталі на випадок перевантаження лікарень першої та другої хвилі.

Захворілих і померлих стає все більше. Це говорить про некерованість епідемічного процесу в зв’язку з недотриманням протиепідемічних вимог, та не готовності лікувальної мережі надавати ефективну медичну, в тому числі реанімаційну допомогу, з підключенням до апарату штучної вентиляції легень (ШВЛ).

Дотримання протиепідемічних заходів є обов’язковими . Це носіння захисних масок чи респіраторів, дотримання соціальної дистанції в 1.5-2.0 метра, дезінфекція всіх поверхонь, де може бути вірус, дезінфекція та миття рук.