КультураНовиниНовини Обухівщини

ЗБЕРЕЖІМО КРАСУ РІДНОГО КРАЮ ДЛЯ НАЩАДКІВ!

В Україні розпочалася щорічна Всеукраїнська природоохоронна акція «Первоцвіт».

Кожного року, наприкінці зими та на початку весни, внаслідок незаконного збирання та продажу, знищуються мільйони ранньоквітучих рослин. Зривання первоцвітів наносить велику непоправну шкоду довкіллю. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій та їх окремих видів.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про рослинний світ», Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (ст. 88) торгівля дикорослими рідкісними видами рослин заборонена. Усі види первоцвітів (ранньоквітучих весняних рослин)  знаходяться на межі зникнення  та занесені до Червоної книги України. Отже, торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафом від 1700 грн до 3655 грн.
Обухівська районна державна адміністрація закликає не знищуйте первоцвіти! Бережіть природу рідного краю!
Головний спеціаліст сектору екології Обухівської районної державної адміністрації