ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

До 100-річчя Великої Злуки

22 січня 2019 року, на Софійської площі міста Києва відбулося урочисте вшанування 100-ї річниці знаменної події українського державотворення – Великої Злуки. 100 років тому, на цьому ж місці, було проголошено універсал про об’єднання Української Народної республіки та Західно-Української Народної республіки в єдину, неподільну, соборну Україну. У сучасній Україні, починаючи з 1999 року, ця подія відзначається на офіційному державному рівні як День Соборності України. Для багатьох поколінь українців ця подія була дороговказом на шляху до власної держави.

На урочистостях була присутня делегація Обухівського району, яку очолив голова Обухівської районної державної адміністрації Письменний Михайло Іванович. Під час урочистостей за участю багатотисячних делегацій зі всієї України, перших посадових осіб держави, депутатського корпусу, духовних лідерів нації, у сяйві куполів Софійського собору під омофором Мазепинської соборної дзвіниці, творчі колективи перенесли присутніх у такий же морозний сонячний день 100 років тому. Історична співзвучність сьогодення проклала місточок із прагненням до свободи, незалежності та суверенності учасників подій 100 річної давнини. Саме ця духовна близькість подій знайшла своє відображення у виступі Президента України Петра Порошенка.