НовиниОбухівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області

В пункті пропуску «Бориспіль» – чергові невдалі спроби переміщення через митний кордон України партій тютюновмісних виробів для електричного нагрівання, призначені для використання виключно з IQOS

Працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» регулярно фіксуються спроби ввезення на територію України з порушеннями митних правил тютюновмісних виробів для електричного нагрівання, призначені для використання виключно з IQOS.

В двох останніх спробах загалом було вилучено 180 блоків тютюновмісних виробів у двох громадян Китаю, які прилетіли до України авіарейсом з Пекіну.

Ці двоє громадян для проходження митного контролю самостійно обрали спрощену систему – «зелений коридор», чим автоматично засвідчили, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни Китаю не оформлювали та не подавали, з приводу декларування переміщуваних ними товарів до інспекторів митниці не зверталися.

В обох випадках тютюновмісні вироби, які переміщувалися без ознак приховування, були виявлені під час вибіркового митного контролю багажу на каналі «зелений коридор» на рентген-апараті, після перетину громадянами „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”,

Складено протоколи про порушення митних правил за ст.271 Митного кодексу України. Тютюновмісні вироби вилучено до винесення судом рішення у справах.

Довідково: згідно з ч.2 ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.

ГУ ДФС у Київській області

На Київщині з початку року викрили 5 цехів з виготовлення алкогольного фальсифікату

З незаконного обігу у поточному році оперативні працівники вилучили товарно-матеріальні цінності на загальну суму 43,9 млн. грн., у тому числі підакцизної групи на суму 32,3 млн. грн., з яких:

– лікеро-горілчані вироби у кількості 185,1 дал на суму 906,6 тис. грн.;

– паливно-мастильні матеріали в кількості 44,8 тонн на суму 1,3 млн. грн.;

– спирту у кількості 10108 дал на суму 25,3 млн. грн.;

– автомобілів 3 од. на суму 1,8 млн. грн.;

– тютюнових виробів 101 тис. пачок на суму 3 млн. грн.

За результатами проведених оперативними підрозділами заходів, припинено діяльність 5 підпільних виробництв, з яких 2 – незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів, 3 – незаконного виготовлення спирту.

За даним напрямом роботи розпочато 3 кримінальні провадження, з них 2 за ч. 3 ст. 204 КК України.

З початку року до суду направлено 1 кримінальне провадження за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 204 КК України.

Майже 165 тисяч платників податків обліковуються органах ДФС Київщини

Зокрема, на сьогоднішній день на обліку в територіальних органах ГУ ДФС у Київській області перебуває 164687 платників, з них 69565 юридичних осіб та 95122 фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з 2017 роком ріст кількості суб’єктів господарювання становить 6591 платник.

За шість місяців 2018 року зареєстровано 9000 новостворених СГД, це на 963 платника менше аналогічного періоду минулого року. Із них 2267 юридичних осіб (-353 осіб) та 6733 фізичних осіб – підприємців (-1316 осіб).

Проте, і зменшилась кількість платників, які припиняють свою діяльність. Так, за січень-червень 2018 року, 5393 платника скасували державну реєстрацію, із них 356 юридичних осіб та 5037 фізичних осіб. Це на 10258 осіб менше в порівнянні з відповідним періодом 2017 року.

Із загальної кількості платників податків станом на 1 липня 2018 року 15 954  зареєстровано платниками податку на додану вартість, із них: юридичних осіб –14 854 та фізичних осіб – підприємців – 1100.

Крім того, на сьогодні перебуває на обліку 211905 платників єдиного соціального внеску, з них 68 702 юридичних осіб та 143203 фізичних осіб-підприємців. Ріст становить 15348 платника.

ГУ ДФС у Київській області наголошує, що для забезпечення повної обізнаності платників щодо змін у чинному законодавстві, спрощення та оптимізація процедур надання адміністративних послуг, по всій території Київської області працюють сучасні Центри обслуговування платників.

ГУ ДФС у Київській області

На території Київської області діє 12 397 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами

На території Київської області – 12 397 діючих ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, в тому числі: алкогольними напоями – 7023, тютюновими виробами – 5374 ліцензії.

Наразі видано 6 443 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі (алкогольними напоями – 3 679, тютюновими виробами – 2 764), призупинено – 333 ліцензії (алкогольними напоями – 234, тютюновими виробами – 99), анульовано – 700 ліцензій (алкогольними напоями – 442, тютюновими виробами – 258).

З початку поточного року за порушення статті 15-3 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” в частині продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, суб’єктам господарювання анульовано 30 ліцензії (алкоголь – 14, тютюн – 16). Загальна сума штрафних санкцій складає 204,0 тис. гривень.