КультураНовини Обухівщини

В музей на Обухівщині передали сенсаційну знахідку – трипільські нитки

В музей на Обухівщині передали сенсаційну знахідку - трипілські нитки

22 червня на другий день літнього сонцестояння,  коли  найкоротша ніч і найдовший день, коли давні трипільці святкували купальські дні, коли збирали лікарські трави, коли зачинали дітей на сирій землі, бо діти тоді родилися дужими й міцними, у цей благодатний день до Халеп’янського музею знаменитого археолога-самоучки Вікентія Хвойки, який відкрий Трипільську культуру, Народний музей України уже четвертий раз привіз у подарунок викопні артефакти, яким більше п’яти тисяч років – це маленькі й великі горщики, миски і… сенсаційну знахідку, яку не має жоден музей у світі – нитки давніх трипільців, вік яким, що підтверджує радіовуглецевий аналіз – 5140 років. На передачі артефактів у музеї Вікентія Хвойки були присутня делегація Народного музею України у складі  Олександра  Юркового, голови Обухівської районної держадміністрації Олександра ГОМОНА, голови районної ради Антона Карманова, голови Української ОТГОлександра Туренка, старости села Халеп’я Володимира Фесенко, депутата  Української ОТГ від села Халеп’я Олександра Воловенко.

Музей Вікентія Хвойки складає щиру подяку Народному музею України і сподівається на подальшу співпрацю.

За інф. старшого наукового співробітника музею Вікентія Хвойки – Василя Карасьов (Трубая).

ПРЕС-СЛУЖБА ОБУХІВСЬКОЇ РДА