МедицинаНовиниНовини Обухівщини

Інформація про стан захворюваності на коронавірусну інфекцію в районі

Станом на 12 годину 20.01.2021 в Обухівському районі лабораторно підтверджений діагноз на COVID-19 у 5064 осіб.

Із них 4571 особи  одужало.

Померло 54 особи. Всі вони мали хронічні захворювання, клінічний перебіг яких ускладнив COVID-19. Це серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, захворювання легень, печінки, нирок,злоякісні новоутворення, ожиріння, хронічний алкоголізм. Основними причинами смерті стали – вік та супутні неінфекційні хронічні захворювання.

Серед медпрацівників захворіло – 304 особи в т.ч. – 65 лікаря, інші – 239. Одужало – 286 медпрацівника, із них – 62 лікаря, інші – 224.

На 20.01.2021 в Україні захворіло на COVID-19 – 1, 21 млн осіб із них померло 22037 особи. Відсоток смертності складає 1,8%. В Обухівському районі захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом 5064 осіб із них померло 54 особи. Відсоток смертності складає 1,1%.

Виявлено 60 контактних осіб, які знаходяться на самоізоляції в домашніх умовах під спостереженням лікарів.

За тиждень з 13.01.2021 по 20.01.2021 захворіло – 113 осіб, одужало – 342, померло – 4 особи.

Важкість захворювання на COVID-19 у великій мірі залежить від кількості вірусу отриманого при контакті з інфікованою людиною.

Захворювання, як повітряно-крапельна інфекція, в основному передається повітряно-крапельним, а також контактно-побутовим шляхом. Тому важливе значення має правильне носіння захисних масок, а також рукавичок, дотримання загальних правил гігієни та проведення дезінфекційних заходів, дотримання соціальної дистанції в 1,5-2 м.

Носіння захисної тканевої або хірургічної маски хворим на COVID-19 або вірусоносієм знижує потрапляння вірусу до контактної особи на 70%. Тому так важливо носіння захисних масок.

При кашлі та чханні від хворої людини (вірусоносія) збудники респіраторних інфекцій (віруси та бактерії) із аерозолем (слизом та слиною) розповсюджуються до 4 метрів.

При носінні захисної маски значна кількість збудників на поверхні вологої маски має поживне середовище для швидкого розмноження. Тому одноразові маски потрібно носити не більше двох годин.

Захисну маску із тканини потрібно надівати чистою кожного дня, а повернувшись ввечері до дому, необхідно її випрати з милом при температурі не менше 60 градусів С, а потім прогладити праскою.

Правильно буде коли ви з собою на день візьмете декілька масок, щоб їх міняти при зволожені.

З 14 січня 2021 р. вступив у силу Закон України, яким передбачені штрафи для бізнесу за відсутність масок. Передбачені штрафи в розмірі від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100грн) для юридичних осіб, фізичної особи підприємця.

Штрафи передбачені за допуск клієнтів, відвідувачів або пасажирів без масок на період карантину, а також за їх обслуговування. Захисні маски можуть бути як медичні так і виготовлені власноруч. Маска повинна закривати рот і ніс. Закон Верховна Рада прийняла 17 грудня 2020 р.

З 21 листопада 2020 р. штраф для громадян за неправильне носіння маски, в т.ч. на підборідді, в громадських місцях та транспорті складає від 17 – до 255 гривень.

Штрафувати порушників мають право правоохоронці, представники органів місцевого самоврядування та держпродспоживслужба.