МедицинаНовиниНовини ОбухівщиниОбухівський районний сектор Головного управління ДСНС України у Київській області

Рятувальники нагадують про алгоритм дій при обмороженні

В Україні прогнозують значне зниження температури повітря, з метою запобігання виникнення НС, повязаних із ускладненням погодних умов та мінімізації негативних наслідків, рятувальники нагадують, алгоритм дій при обмороженні.
Перша допомога при обмороженні. Побутує думка, що першою основною допомогою є розтирання обморожених ділянок снігом. У подальшому постраждалого переносять у тепле приміщення і тільки при розвитку запальних процесів (біль, сильний набряк, поява пухирів, підвищення температури тіла) звертаються по допомогу до медичного закладу. Розтирати снігом обморожені ділянки тіла не можна, тому що при цьому посилюється охолодження, а крижинки травмують шкіру, що може призвести до інфікування. Правильне надання першої допомоги повинне включати в себе такі заходи, які виконують у певній послідовності.
У польових умовах:
1. Зняти промерзле взуття, шкарпетки, рукавички.
2. Теплими долонями зігріти обморожені ділянки тіла, розтираючи їх вовняною тканиною.
3. При можливості дати гарячий напій.
4. Накласти теплоізолювальну пов’язку.
5. Доправити постраждалого до медичного закладу.
У домашніх умовах:
1. Зняти промерзле взуття, шкарпетки, рукавички.
2. Помістити кінцівку постраждалого у ванну з водою температури 17 – 18 градусів, поступово, протягом однієї години, підвищувати температуру води до 37 градусів і проводити масаж.
3. Дати гарячий напій.
4. Обережно витерти уражені ділянки.
5. Накласти асептичну теплоізолювальну пов’язку.
6. Транспортувати до лікувального закладу.