МедицинаНовиниНовини Обухівщини

Інформація про стан захворюваності на коронавірусну інфекцію в Обухівському районі станом на 16.12.2020

Станом на 12 годину 16.12.2020 в Обухівському районі лабораторно підтверджений діагноз на COVID-19 у 4016 осіб.

Із них 2781 особа одужала.

Померло 38 осіб. Всі вони мали хронічні захворювання , клінічний перебіг яких ускладнив COVID-19. Це хронічний алкоголізм, цукровий діабет, онкологічні захворювання та захворювання серцево-судинної системи.

Серед медпрацівників захворіло – 259 осіб  в т.ч. – 58 лікарів, інші – 201. Одужало – 193 медпрацівника, із них – 46 лікарів, інші – 147.

На 16.12.2020 в Україні захворіло на COVID-19 – 934000 осіб із них померло 16038 особи. Відсоток смертності складає 1,7%. В Обухівському районі захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом  4016 осіб із них померло 38  особи. Відсоток смертності складає 0,9%.

Виявлено 3366 контактних осіб, які знаходяться на самоізоляції в домашніх умовах під спостереженням лікарів.

За тиждень з 09.12  по 16.12. 20р захворіло – 271 особа,  одужали – 319,  померли – 2 особи.

В світовій історії ще не було такого випадку як цієї зими 2020-2021 року, коли на людство обрушились одночасно дві небезпечні респіраторно-вірусні інфекції COVID-19 та грип.

Заразитись цими інфекціями можна як одночасно так і по черзі. Під удар в першу чергу потрапляють бронхи та легені захворівших.

Якщо на фоні пандемії коронавірусної інфекції виникне  епідемія грипу, то летальність різко зросте, враховуючи провалену вакцинацію проти грипу,  сезонно ослаблений імунітет у людей літнього віку та з хронічними захворюваннями.

В сезон простуди ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) визивають також ріновіруси, аденовіруси та інші збудники.

Початок захворювання на грип і COVID-19 має деякі відмінності на які варто звернути увагу. Грип зразу дає високу температуру, спостерігається біль в горлі, нежить , слабкий кашель. При COVID-19: підвищенна температура вище 37,5 градусів спостерігається у 90% хворих, втрата смаку та запаху у 50% і триває 2-6 днів; кашель у 40%; задуха у 30%; головний біль у 20 %; слабкість та  втомлюваність у 40% випадків; біль в горлі у 10%; розлади шлунково – кишкового тракту у 10%. При несвоєчасному лікуванні наслідки можуть бути важкими – це пневмонія.

При появі перших симптомів потрібно негайно звернутись до сімейного лікаря.

Працюючим дорослим необхідно піти на лікарняний і не виходити із дому. Виконувати всі рекомендації лікаря по прийому назначених ліків. Дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог: бажано хворому виділити окрему кімнату , вдома носити захисну маску , щоб не заразити рідних, частіше   мити руки з милом, обмежити контакти з близькими людьми та колегами по роботі. Декілька раз в день провітрювати кімнати в квартирі, харчуватись легкою їжею ( фрукти, овочі, кисломолочні продукти, рибопродукти, м’ясо птиці). Пити більше вітамінізованих напоїв з лимоном, шипшиною, малиною, смородиною.

При захворюванні дитини лікаря потрібно викликати додому. Негайно розпочати

лікування  лікарськими  засобами , призначеними лікарем та виконувати його поради. Діти повинні дотримуватись постільного режиму та пити  вітамінізовані напої в теплому вигляді. Забезпечити спокій та хороший сон.