МедицинаНовиниНовини Обухівщини

Інформація про стан захворюваності на коронавірусну інфекцію в Обухівському районі станом на 09.12.2020

Станом 09.12.2020 в Обухівському районі лабораторно підтверджений діагноз на COVID-19 у 3745 осіб.

Із них 2462 особи одужали.

Померло 36 осіб. Всі вони мали хронічні захворювання, клінічний перебіг яких ускладнив COVID-19. Це серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, захворювання легень, печінки, нирок,злоякісні новоутворення, ожиріння, хронічний алкоголізм. Основними причинами смерті стали – вік та супутні неінфекційні хронічні захворювання.

Серед медпрацівників захворіло – 250 осіб в т.ч. – 57 лікарів, інші – 193. Одужало – 184 медпрацівника, із них – 44 лікаря, інші – 140.

На 09.12.2020 в Україні захворіло на COVID-19 – 845000 осіб із них померло 14204 особи. Відсоток смертності складає 1,7%. В Обухівському районі захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом 3745 осіб із них померло 36 особи. Відсоток смертності складає 1,0%.

Виявлено 3271 контактну особу, які знаходяться на самоізоляції в домашніх умовах під спостереженням лікарів.

За тиждень з 02.12.2020 по 09.12.2020 захворіло – 206 осіб, одужали – 303, померли – 1 особа.

Для зменшення кількості контактів між людьми, щоб перервати ланцюг розповсюдження інфекції, є єдиний спосіб, який застосовують в усьому світі – це запровадження жорстких обмежень. За два місяці повного карантину знизиться кількість нових пацієнтів. Але через місяць підйом захворюваності повернеться знову, до тих пір коли не перехворіє 70-80 % населення.

На 09.12.2020 в районі офіційно з лабораторно підтвердженим діагнозом ПЛР (полімеразно – ланцюгової реакції) захворіло 3745 осіб при кількості населення району в 68 тисяч, відсоток перехворівших складає 5,5%. Цей відсоток потрібно як мінімум помножити на 3, так як значна кількість населення переносить захворювання безсимптомно, або в легкій формі і не звертається за медичною допомогою. Можна вважати, що в районі перехворіло лише 18-20 % населення.

Навесні були жорсткі обмеження, але система охорони здоров’я так і не змогла підготуватися до прийому хворих на COVID-19 які потребують стаціонарного лікування.

Пандемія з різким ростом захворюваності закінчиться коли перехворіє 70-80 % населення.

Після закінчення пандемії на лікувальну мережу буде навантаження по лікуванню ускладнень серцево-судинної системи, легень та інших, які виникнуть у перехворівших на COVID-19. Залишається одна надія на вакцинацію, розробку нових противірусних препаратів та препаратів по укріпленню імунної системи та широке використання кисню, щоб не допустити значного відсотку летальних випадків.

Дотримання протиепідемічних заходів залишається актуальним для попередження різкого росту захворювань на COVID-19 це:

1. Дотримуватись соціальної дистанції в 1,5-2 метри.
  2. Носити захисні маски чи респіратори з обов’язковим прикриттям носа та рота.
  3. Часто мити руки, особливо після поїздки в транспорті, при повернені з роботи чи з магазину.
  4. Уникати місць великого скупчення людей.
  5. Не контактувати з хворими на грип та COVID-19.
  6. Проводити дезінфекцію та провітрювання в приміщеннях.
  7. Одягатись по сезону, уникати переохолодження.
  8. Якісно харчуватись та не перевтомлюватись. Спати не менше 7-9 годин на добу.
  9. Укріплювати імунітет шляхом прийняття вітамінів С, Д-3, мікроелементу цинку.