Новини Обухівщинисоціальний захист населення

Надання населенню житлових субсидій на час карантину

Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області інформує.

Постановою Кабінету міністрів України від 25 березня 2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», на час карантину, передбачено:

1. Призначення житлової субсидії на наступний період (з травня 2020 року) усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій.

Крім домогосподарств, в яких відбулися зміни, що впливають на право

отримання субсидії (про, що субсидіанти повинні повідомляти орган соцзахисту), а саме:

– зміна складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів

домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа – членів

домогосподарства, які фактично проживають у житловому приміщенні

(будинку), їх соціального статусу;

– зміна у складі сім’ї члена домогосподарства;

– зміна переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх

надання;

– наявність у володінні осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, а

також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;

– здіснення купівлі (набуття права власності у інший визначений

законодавством спосіб)/ оплати послуг на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

1. Призначення житлової субсидії громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно допункту 1частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку.

При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

1. На період карантину житлові субсидії розраховуються з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.

Отримати більш детальну інформацію можна зателефонувавши до  управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області за телефоном 5-66-80.

Постанова КМУ

Про висвітлення інформації