АнонсиКультураНовиниНовини Обухівщини

День відкритих дверей в Обухівському районному краєзнавчому музеї ім. Ю.К.Домотенка

Шановні друзі!

Обухівський районний краєзнавчий музей ім. Ю.К.Домотенка гостинно запрошує Вас відвідати музей у День відкритих дверей 18 квітня 2019 року.

Музей засновано в 1984 році. Розміщений він у центрі міста Обухова, районного центру одноіменного району Київщини, на третьому поверсі будинку, спорудженого в 1982 році. У 1994 – біля музею встановлено пам’ятник уродженцю Обухова, видатному поетові сучасності Андрію Самійловичу Малишку (скульптор М.Лисенко, архітектор А.Ігнащенко, лауреати премії імені Т.Г.Шевченка). Біля  входу в музей встановлено меморіальну дошку на честь письменника-земляка, видатного новеліста сучасності, яскравого представника українського розстріляного Відродження – Григорія Михайловича Косинки (Стрільця). Виставкова площа музейних приміщень – 592 квадратних метрів, тематичні експозиції розміщені в 11 залах.

Тут зберігаються цікаві колекції кісткових останків, камінних, керамічних, металевих фрагментів і зліпків, які належать до підгірцівської, зарубинецької, черняхівської культур.

«Оглядова» зала музею знайомить відвідувачів із народногосподарським комплексом Обухівського району, у залі «Археологія» відкрито діораму «Поселення черняхівської доби» (IV–VIII ст.н.е.). Розміщені тут також археологічні й історичні матеріали, що належать до древньоруської доби і литовського періоду нашої історії.  Залу «Археологія» презентує монументальна скульптурна композиція «Діва Трипілля», уособлення загадкового привабливого світу первісної хліборобської цивілізації, названої в археологічній науці «трипільською». У залі «Козаччина» привертає увагу різьблений козацький іконостас, а також унікальна колекція кераміки XVII-XVIII століть.  Епіцентром наступної зали «XX століття» стала створена в 2005 році діорама «Обухівський ярмарок», змістовні експозиції створено в залах «Українська революція» та «30-і роки XX століття». Тут викликають інтерес діорама «Трипілля: 1919 рік» і Вівтар Скорботи, приурочений пам’яті жертв розкуркулення, голодомору і репресій. Найбільш наповненою є експозиція зали “Друга світова війна”. У залі “Гідності” вражає експозиція подій на Майдані та фото-матеріали про Героїв Обухівщини, які загинули на Сході України, відстоюючи незалежність держави. Наступні зали представляють зразки декоративно-ужиткового мистецтва і народних промислів Обухівщини. Широко представлене творче життя Малишкового краю в залі «Літературно-мистецька Обухівщина». За критерієм раритетності експозиційних матеріалів слід виділити «Малишкову світлицю» і залу «Етнографія».

За рейтингом журналу «Музеї України» Обухівський районний краєзнавчий музей визнано кращим музеєм Київщини 2006 року.

Ласкаво просимо!