НовиниНовини Обухівщини

Хімічна бомба сповільненої дії

У селі Трипілля Обухівського району уже у продовж тривалого часу дошкуляє місцевим мешканцям старе напівзруйноване приміщення колишньої колгоспної комори для зберігання мінеральних добрив та хімічних засобів захисту рослин. І не стільки сама аварійна будівля, скільки небезпечний вміст – непридатні до використання хімічні засоби. Вирішення цієї проблеми Трипільською сільською радою знаходиться у полі зору Обухівської районної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації та Обухівського районного сектору ГУ ДСНС України. Активно до вирішення проблеми утилізації непридатних до використання хімічних засобів долучається і громадськість, зокрема, громадська організація “Екологічна ліга”.

15 лютого 2019 року було організовано відбір проб непридатних до використання хімічних речовин. Результати дослідження проб дадуть можливість встановити рівень небезпеки та загрози населенню та територіям від цієї «хімічної бомби сповільненої дії». Варто відзначити, що під час забору проб, було виявлено ряд об’єктів підземного простору, заповнених непридатними хімічними речовинами, що не були виявлені під час нещодавнього проведення інвентаризації непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.