КультураНовиниНовини КиївщиниНовини Обухівщини

Урочистий захід присвячений 75-ій річниці визволення Обухівщини від нацистських загарбників

8 листопада 2018 року в с. Перше Травня відбувся урочистий захід присвячений 75-ій річниці визволення Обухівщини від нацистських загарбників.
Визволення Обухівщини розпочалося в листопаді 1943 року. Жорстокі бої точилися на рубежі сіл Верем’я, Жуківців, Макарова, Григорівки, Матяшівки. А особливо запеклими були бої на рубежі Долина – Германівська Слобода (нині Красна Слобідка) – Германівка – Деремезна, які тривали протягом двох місяців. 31 грудня 1943 року війська 1-го Українського фронту на ділянці Деремезна – Мирівка – Стайки, зламавши ворожу оборону, перейшли в наступ.
В заході взяли участь голова Обухівської районної ради Костянтин Олександрович Шушаков, Виконуючий обов’язки голови Обухівської районної державної адміністрації  Сергій  Іванович  Коваленко, представник Української міської ради  Олкова-Михницька Агнесса Вячеславівна, Першотравенський сільський  голова  Семенюк Тамара Григорівна та громадськість.
Пам’ять кожної людини, що загинула  під час Другої світової війни, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.
                         Подумки оглядаюсь я
                         На шлях, що його пройшов:
                         Скільки там рубежів подолано!
                         Скільки стоптано підошов!
                         Скільки там у боях лягло
                                  Друзів!
                         Їх уже не зустріть.