НовиниНовини ОбухівщиниОсвіта та наука

«Впровадження інноваційних методик в роботу дошкільних навчальних закладів району»

Відповідно до річного плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти Обухівської районної державної адміністрації 14 березня 2018 року в ДНЗ «Ромашка» Підгірцівської сільської ради с. Підгірці (завідувач Остапенко Людмила Леонідівна) відбувся постійно діючий семінар-тренінг керівників дошкільних навчальних закладів району. Очолює його  протягом 9 років досвідчений керівник Стопник Любов Михайлівна, завідувач ДНЗ «Ялиночка» Козинської селищної ради.

Тема семінару-тренінгу вибрана не випадково. У сучасних умовах інноваційний процес в освіті, в умовах Концепції «Нової української школи», набув масового характеру. Педагоги дошкільних навчальних закладів району не залишаються осторонь, виступаючи не лише головними суб’єктами інноваційної діяльності, а й її організаторами. Вони не задовольняються традиційними підходами, а налаштовані на творчість, експериментування, пошук. Відповідно, вони застосовують незвичні форми роботи, нетрадиційні методи в навчанні, нові поєднання раніше відомих прийомів роботи з дітьми.

Приємно відзначити, що кожен керівник закладу презентував   інновації, що впроваджуються в дошкільному закладі, відтворюючи або модернізуючи їх на рівні власного бачення, особливостей віку дітей, специфіки умов закладу  тощо.

Увазі слухачів запропоновано 19 інноваційних технологій, що використовуються в роботі дошкільних навчальних закладів району (теоретичні викладки, конспекти, зразки планування, зразки робіт, сценарії різних форм робіт з дітьми). Зупинимося на тематиці лише деяких з них:

ДНЗ «Ялиночка» Козинської селищної ради – методика Глена Домана (розвиток розумових здібностей);

ДНЗ «Черешенька» Великодмитровицької сільської ради – Використання   інтерактивних музичних ігор в дитячому садку;

ДНЗ «Сонечко» Української міської ради – Музичний супровід під час режимних моментів, як музико-терапевтично-лікувальний вплив на психічний та фізичний стан дошкільників;

ДНЗ «Сонечко» Германівської сільської ради – Казкові лабіринти;

ДНЗ «Ромашка» Підгірцівської сільської ради – Моральне виховання дошкільнят на основі педагогічної спадщини  В.Сухомлинського;

ДНЗ «Промінчик» Дерев’янської сільської ради – Технологія раннього навчання грамоти за методикою М.Зайцева;

ДНЗ «Малятко» Халеп’янської сільської ради – Чарівне скло, як засіб креативного та емоційного розвитку дошкільнят (малювання на оргсклі);

ДНЗ «Калинка» Григорівської сільської ради – Казкотерапія, як       психотерапевтичний засіб виховання моральних якостей у дітей дошкільного віку;

ДНЗ «Золотий ключик» Першотравенської сільської ради – Використання здоров’язберігаючих технологій в роботі з дітьми;

ДНЗ «Золота рибка» Жуківцівської сільської ради – використання елементів педагогічної спадщини В.Сухомлинського під час ознайомлення дітей з природою;

ДНЗ «Зернятко» Семенівської сільської ради – Ейдетика в розвитку мовлення дошкільників;

ДНЗ «Волошка» Старобезрадичівської сільської ради – Використання дихальної звукової гімнастики А.Стрельнікової в роботі з дітьми дошкільного віку;

ДНЗ «Віночок» Маловільшанської сільської ради – Інтегровані заняття для дітей різновікої групи за методикою С.Якименко;

ДНЗ «Берізка» Краснослобідської сільської ради – Використання в роботі з дітьми методики Марії Монтессорі;

ДНЗ «Альонушка» Трипільської ТЕС – Інноваційні педагогічні технології в ДНЗ на основі методики Софії Русової.

Сучасна дошкільна освіта зорієнтована насамперед на виховання і розвиток компетентної особистості дошкільника, здатної до самовираження, творчості, шанобливого ставлення до себе та інших.

Вихованці ДНЗ «Ромашка» привітали учасників  семінару-тренінгу хлібом-сіллю та веселою піснею.

SAM_1240 SAM_1243 SAM_1244 SAM_1246 SAM_1251 SAM_1252 SAM_1254 SAM_1256 SAM_1259 SAM_1262 SAM_1264 SAM_1266 SAM_1269