Новини Обухівщини

Геноцид української нації

Чи можливо? Чи таке можливо?
Чи колись повірить чоловік,
Що багаті українські ниви
Народили 33-й рік!

25 листопада вся Україна відзначає сумну дату в своїй історії – 85-річчя Голодомору в Україні. До цієї трагічної дати ЦРБ для дорослих провела меморіальну годину пам’яті «Геноцид української нації» та огляд книжкової виставки «Щоб ніколи не повторилося», що влаштована в читальній залі бібліотеки. Ця година стала своєрідною панахидою за померлими, поклоном пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, пам’яті тисяч українських сіл і хуторів, що навіки щезли після найбільшої з трагедій ХХ століття.

З болем в очах і сумом в серцях слухали читачі бібліотеки та бібліотекарі району сумну статистику тих років та історію трагедії, що сколихнула весь світ. Адже більшість країн далекого і близького зарубіжжя визнали, що це був саме Голокост проти українського народу. Неможливо втриматись від сліз, читаючи проникливі, трагічні вірші про те тяжке випробування голодом, холодом, хворобами, людоїдством, про тих безневинних малих діток, що помирали, так і не пізнаючи щастя дорослого життя. Але це наша історія. І сьогодні ми повинні знати і пам’ятати ті страшні часи, щоб лихо не повернулось.